Yaşam Tarzı İnternet 04 HAZİRAN 2013 / 10:53

GeziParkı olayları sırasında Twitter neden çöktü?

Ünlü mikroblog sitesinden yapılan açıklamaya göre, teknik bir arızadan dolayı tüm dünyadaki kullanıcılar bir süre Twitter’ı kullanamadı.Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleşen eylemler sırasında en fazla kullanılan haberleşme aracı Twitter, yarım saatlik süreyle kullanılamadı. Dünya çapında yaşanan sorunun Twitter üzerindeki rutin bir değişimden kaynaklandığı belirtildi. Yapılan açıklamada şunlar söylendi:
“Rutin bir değişim sırasında yaşanan hatadan dolayı Twitter yaklaşık 25 dakika kullanılamadı. Yapılan yanlışlık fark edildikten sonra mümkün olan en kısa sürede hatayı telafi ettik.”

2006 yılından bu yana hayatımızda yer alan Twitter, son bir haftadır süren eylemlerde en hızlı haberleşme aracı olduğu için yoğun şekilde ülkemizde kullanılıyor. Yaşanan kesinti sonrasında Twitter erişiminin sadece ülkemizde kesildiği yanılgısı kulaktan kulağa dolaşmıştı. Twitter’da günde 400 milyondan fazla mesaj paylaşılıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun