Yaşam Tarzı İnternet 15 AĞUSTOS 2012 / 15:23

Getty Images 3.3 milyar dolara satılıyor

Dev imaj arşivi barındıran platform için en yüksek teklifi Carlyle Group’un verdiği bildirildi.2008 yılında Hellman&Friedman’ın 2.4 milyar dolar ödeyerek satın aldığı internetin neredeyse tüm imajlarının haklarını elinde bulunduran Getty Images, el değiştiriyor.

Bloomberg’te yer alan habere göre, fotoğraf arşivi sunan site için 3.3 ila 3.4 milyar dolar aralığında teklif veren Caryle Group, satın almaya çok yakın. 4 milyar dolar gibi bir rakam hedeflenen satıştan önce Goldman Sachs ve JPMorgan görevlendirilerek şirketin satışı ya da halka arzı için çalışmalara başlanmıştı.

1995 yılında Mark Getty ve Jonathan Klein tarafından kurulan Getty Images, dijital ortamdaki ilk lisanslı fotoğraf işini kurdu ve devam ediyor. Detaylar için http://www.bloomberg.com/news/2012-08-14/carlyle-group-said-to-be-leading-bidder-for-getty-images.html adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun