Yaşam Tarzı İnternet 19 KASIM 2012 / 15:28

Garanti'den sosyal medya kullanıcılarına yeni hizmetler geldi

Garanti'den sosyal medya kullanıcılarına yeni hizmetler

Garanti Bankası, yeni geliştirdiği “Garanti Link” ve “GarantiyeSor” hizmetleriyle birlikte sosyal medya kullanıcısı olan müşterilerine, Facebook ve Twitter üzerinden avantajlar ve 7/24 teknik destek vermeye başladı. 

Bonus Card sahipleri, Türkiye’de bir ilk olan Garanti Link uygulamasıyla, Facebook ve Twitter hesaplarını Bonus Card’larıyla eşleştirerek özel kampanya ve avantajlardan yararlanabilecek. Bunun yanı sıra, Facebook ve Twitter’da açtığı GarantiyeSor hizmetiyle, sadece sosyal medyaya odaklanan bir ekip oluşturarak, tüm soru ve yorumlara 7/24 cevap vermeye başladı.

Konuyla ilgili konuşan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, insanların birçoğunun günün önemli bir kısmını sosyal ağlarda geçirdiğini söyledi. Türkiye’de 40 milyonu aşkın kişinin internet erişimi olduğunu ifade eden Başer, bu sene sosyal platformlar yönetiminden sorumlu bir ekip oluşturarak, tüm sosyal medya çalışmalarını tek bir çatı altında topladıklarını belirtirken, bu alanda yapacakları yatırımların süreceğinin altını çizdi.

Garanti Link

Dijital dünyanın getirdiği fırsatlara ve müşterilerin ihtiyacındaki değişime paralel yeni hizmet ve çözümler geliştirmeye devam ettiklerini vurgulayan Başer, Türkiye’de yine bir ilke imza atarak, sadece sosyal medya kullanıcılarına özel Garanti Link uygulamasını hayata geçirdiklerini anlattı. Başer,
“Garanti Link, Facebook ve Twitter kullanıcısı Bonus Card sahiplerini özel fırsatlarla buluşturduğumuz yepyeni bir uygulama. Bu hizmetle, link.garanti.com.tr adresi üzerinden sosyal medya hesaplarıyla Bonus Card’larını eşleştiren müşterilerimiz, sadece facebook.com/garanti adresindeki Garanti Link uygulamasına giderek veya Twitter hesaplarından kampanyalara özel hashtag’leri tweet atarak fırsatlardan yararlanabilecek. 19 Kasım - 19 Aralık tarihleri arasında geçerli olacak ilk kampanyamızda, Garanti Link’e katılan müşterilerimiz, teknosa.com’da 200 lira ve üzeri alışverişlerde yüzde 10 bonus kazanacak. Örneğin 1.000 liralık harcama yapan müşterimizin kartına, otomatik olarak 100 lira yüklenecek”

dedi.

GarantiyeSor

Müşterilerinin sosyal ağlarda paylaştığı tüm görüş ve yorumları 7/24 takip ettiklerine değinen Başer konuşmasını şöyle tamamladı:
“Müşterilerimizin önemli bir kısmının sosyal platformlara yöneldiği yeni dünyada, müşteri odaklı bir yaklaşımla markamız hakkındaki tüm yorumları dinliyor, ancak sadece dinlemenin yeterli olmadığını biliyoruz. Çünkü sosyal medyayla birlikte iletişim hızı ve beklentiler de değişti. Müşteriler bir soru sorduklarında veya yorum yaptıklarında hızlı cevap alabilmek ve görüşlerinin dikkate alındığını bilmek istiyor. Biz de bu sebeple, GarantiyeSor adını verdiğimiz yeni hizmetimizi hayata geçirdik. Müşterilerimizin Facebook sayfamızdan ve Twitter üzerinden @garantiyesor hesabımıza ilettiği tüm soru, görüş ve önerilere en hızlı şekilde cevap verecek, yalnızca bu konuya odaklanan bir sosyal medya ekibi oluşturduk. Ekip, bize bu kanallardan ulaşan tüm soru ve yorumları proaktif bir biçimde cevaplayarak, kesintisiz çevrimiçi destek veriyor. GarantiyeSor uygulamasını hayata geçirdiğimizden bu yana, müşteri memnuniyeti ve cevaplama hızımız konusunda çok olumlu yorumlar alıyoruz. Önümüzdeki dönemde çevrimiçi kanalların öneminin daha da artacağına inanarak, bu alandaki yatırımlarımızı geliştirmeye devam edeceğiz”
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun