Yaşam Tarzı İnternet 26 HAZİRAN 2012 / 11:13

Garanti’nin mobil finans uygulamaları dükkanda topladı

Garanti Bankası, mobil finans uygulamalarını 'uygulama dükkanında' toplayarak müşterilerinin ürüne ya da cihaza göre arama yaparak indirebilmelerine olanak sağladı. Bugüne kadar 1 milyon kez indirilen uygulamaları açılan uygulama dükkanına girerek indirebilecek olan kullanıcılar kendi sayfasında yer alan QR kodlar sayesinde anında cep telefonlarına indirebiliyor. Müşteriler, bu uygulamalar ile internet şubesindeki kişisel finans yönetim araçlarına ulaşabildikleri gibi pek çok bankacılık işlemini cep telefonundan gerçekleştirebilecekler.

Türkiye Bankalar Birliği'nin  1. çeyrek verilerine göre, mobil bankacılık kanalı kullananların yüzde 32'sini Garanti müşterileri oluşturuyor. Mobil kaynakla yapılan ödemelerin yüzde 55'i , para transferininse yüzde 46'sı Garanti Bankası üzerinde gerçekleştiriliyor.

Konuyla ilgili konuşan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer, 2004 yılında kısa mesaj sistemiyle başladıkları mobil bankacılık hizmetlerini, müşterilerinin olduğu bütün platformlara taşımayı başardıklarını dile getirdi. Özellikle son dönemde akıllı telefon uygulamalarının yaygınlaşmasıyla, bankacılıkta mobil platformların çok daha önemli olduğunu söyleyen Başer, ulaştıkları indirme sayılarının teknolojiye olan ilgilerini kanıtladığını ifade etti. Yeni hizmetimiz 'Uygulama Dükkanı' sayesinde, müşterilerinin onlarca farklı uygulamaya çok daha kolay ulaşabileceğini belirten Başer, müşterilerinin hayatını kolaylaştıran hizmetler sunmaya devam edeceklerinin altını çizdi.

Garanti Android, sadece Google Android Market üzerinden 175 binin üzerinde indirme sayısına erişerek, en fazla indirilen Türkçe finans uygulaması olurken, E-Trader 200 binin, Cep Şifrematik uygulaması 250 binin üzerinde indirme rakamlarına ulaştı.

Uygulama dükkanına bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun