Yaşam Tarzı İnternet 26 OCAK 2016 / 15:56

Foursquare Trip Tips'le kapsama alanını genişletiyor

Kullanıcılarının bulundukları bölgedeki mekanları keşfetmesine olanak sağlayan Foursquare hedef büyüttü.

Foursquare ve Swarm olarak ayrıldıktan sonra özellikle son dönemde yaşadığı değer kaybı ile gündeme gelen Foursquare, yeni uygulamaları ile işleri rayına sokmaya hazırlanıyor. Kullanıcıların arkadaşlarından gelecek tatil tavsiyelerini bir araya getiren bir platformu hayata geçiren Foursquare, bu sayede kullanıcılarına çok daha "sosyal" bir platform sunmayı hedefliyor.

Web sayfası ve mobil uygulama üzerinden erişilebilen Trip Tips adlı platform, temel olarak kullanıcıların gitmek istedikleri konumu sisteme girmeleriyle çalışıyor. Kullanıcılar, kalacakları yer, süre gibi detayları girerek seyahatleri ile ilgili detaylar oluşturabiliyorlar. Devamında Facebook ve Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarla birlikte kullanıcılar arkadaşları ile etkileşime geçebiliyorlar.

Trip Tips'in ilgi çekici yanına gelirsek, kullanıcıların Facebook ve Twitter hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımları takip eden arkadaşları kendi tavsiyelerini paylaşabiliyorlar. Foursquare tarafından listelenen ve haritada işaretleyerek, kullanıcıların telefonlarına otomatik olarak kaydediyor. ediyor. 
  
Daha detaylı bilgi için Foursquare'in blog sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun