Yaşam Tarzı İnternet 12 TEMMUZ 2012 / 11:34

Formspring hack’lendi, şifrenizi değiştirin!

Formspring hack’lendi, şifrenizi değiştirin!

Sosyal ağ sitesinin 420 binden fazla kullanıcı şifresinin forumlarda dolaştığı ortaya çıktı. 30 milyondan fazla kullanıcının hesabı donduruldu. Tüm kullanıcıların şifresini değiştirmesi istendi.Üyelerinin soru cevap yapabildiği sosyal paylaşım sitesi Formspring, yaptığı açıklamayla 420 binden fazla kullanıcı şifresinin bir güvenlik forumunda tespit edildiğini duyurdu. Bu sebeple 30 milyondan fazla kullanıcının hesabı donduruldu.

Yapılan açıklamada merkezi San Fransisko’da bulunan şirketin sunucularına sızıldığı bilgisi verildi. Şirket sözcüsü Dorothee Fisher, ilgiyi üzerine çekmemek için ismini vermediği bir güvenlik forumunda şifrelerin görüldüğünü belirtti.

Şifrelerin güvenlik altında (encrpted) olduğu, bu nedenle de hemen kullanılamayacağı aktarılırken, saldırganların eninde sonunda şifrelere ulaşmasından endişe edildiğe değinildi.

Henüz herhangi bir hesabın ele geçirilmesiyle ilgili bir bilgi bulunmazken Formspring kurucusu Ade Olonoh, açığın giderildiği ve sunucu şifrelemesinin güçlendirildiğini açıkladı. Ayrıca Olonoh, tekrar hesapların açıldığı tüm kullanıcılardan şifrelerini değiştirmelerini rica etti.

Kullanıcılara şifrelerini sıfırlamaları konusunda bir e-posta ulaştırıldığı aktarılırken, daha iyi bir şifre ve detaylar için http://blog.formspring.me/2012/07/urgent-change-your-formspring-password/ adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun