Yaşam Tarzı İnternet 20 TEMMUZ 2011 / 15:08

FBI Anonymous'un peşine düştü, 16 kişi gözaltında

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Anonymous'un geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği saldırılarla ilgileri olduğu gerekçesiyle 16 kişiyi göz altına aldı, büyük av başladı!

Amerika'da 10 ayrı eyallette gözaltına alınan kişilerin, öncelikli olarak Aralık ayında eBay'in sahip olduğu PayPal finansal servisine yaptıkları saldırıdan dolayı soruşturmadan geçtikleri belirtiliyor. Anonymous, saldırının sebebi olarak PayPal servisinin WikiLeaks kurucusu Julian Assange'ın hesabını bloke etmesini göstermişti. Grup, Low Orbit Ion Cannon (ed: isimdeki karizmaya bakar mısınız) adlı aracı koordineli olarak kullanmak yoluyla PayPal üzerinde kaldırabileceğinden daha fazla trafik oluşturmuş ve sitenin hizmet veremez hale gelmesine yol açmıştı. Baskınlar, bu konuda Kaliforniya'da açılan davanın hemen sonrasında geldi.

Şüpheli 13 kişinin isimleri ve kullandıkları takma isimler şöyle sıralanıyor: Christopher Wayne Cooper, 23, "Anthrophobic"; Joshua John Covelli, 26, "Absolem" veya "Toxic"; Keith Wilson Downey, 26; Mercedes Renee Haefer, 20, "No" veya "MMMM"; Donald Husband, 29, "Ananon"; Vincent Charles Kershaw, 27, "Trivette", "Triv", veya "Reaper"; Ethan Miles, 33; James C. Murphy, 36; Drew Alan Phillips, 26,  "Drew010"; Jeffrey Puglisi, 28, "Jeffer", "Jefferp", veya "Ji"; Daniel Sullivan, 22; Tracy Ann Valenzuela, 42; ve Christopher Quang Vo, 22.

Gözaltına alınanlardan birinin adı açıklanmazken, diğer iki kişinin LulzSec ile ilgili olabileceği söyleniyor. Yetkililerin inanışı LulzSec'in Anonymous'un bir uzantısı olduğu yönünde.

Şimdiye kadar konuya dair 75 farklı arama yapıldığı belirtiliyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun