Yaşam Tarzı İnternet 12 KASIM 2012 / 11:49

Facebook Zaman Tüneli'ni geliştirmeyi sürdürüyor

Kullanıcılarından aldığı geri dönüşlerle kendisini sürekli yenileyen sosyal paylaşım sitesi Facebook, test aşamasına aldığı yeni özelliklerle ‘ses getireceğe’ benziyor. Facebook’tan yapılan açıklamaya göre, yakın zamanda sohbet ekranında olduğu gibi arkadaşlık istekleri ve buna benzer diğer bildirimler geldiği zaman, kullanıcılar sesli bildirimle haberdar edilecek. Başka pencerede olunduğunda da aktif olacak uygulamanın, hali hazırda test aşamasında olduğu fakat yakın bir tarihte kullanıma sunulacağı ifade edildi.Yanıtlama dönemi başlıyor

Sosyal paylaşım sitesinin yakında getireceği bir diğer yenilik ise yorumlara yapılacak ‘yanıtlama’ özelliği olacak. Özellikle durum güncellemesinin altına yazılan yorumlara doğrudan cevap yazamamak kullanıcıların işini oldukça zorlaştırırken, şu an test aşamasında olan uygulamanın hayata geçmesiyle birlikte kullanıcılar istedikleri yoruma doğrudan cevap yazabilme imkânına sahip olacaklar.Sosyal paylaşım sitesi hayata geçirdiği ilk dönemde büyük eleştirilere maruz kalan Zaman Tüneli uygulamasına ne kadar önem verdiğini bu iki yenilikle gösteriyor. Yakın zamanda hayata geçecek yeniliklerle birlikte Facebook’un 1 milyarı aşan kullanıcı sayısının iyice artacağını söylersek çok da yanlış olmaz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun