Yaşam Tarzı İnternet 08 HAZİRAN 2012 / 09:05

Facebook uygulama mağazası açıldı

Facebook uygulama mağazası açıldı

Beklenildiği gibi Facebook’un da bir uygulama mağazası oldu. Uygulama mağazasında şimdilik 600 uygulama yer alırken Facebook, elindeki bilgiler doğrultusunda kullanıcılara kişisel önerilerde bulunuyor.Uygulama mağazasında iOS ve Android cihazlarda kullanılabilecek uygulamaların yanı sıra, Facebook’un masaüstü ve mobil sitelerinden de takip edilebilecek uygulamalar yer alıyor.

Uygulama mağazasında, Draw Something, Pinterest, Nike+ GPS gibi popüler web ve mobil uygulamalar bulunuyor. Ayrıca Jetpack Joyride, Ghosts of Mistwood ve Ghost Recon Commander gibi yeni uygulamalar da mevcut.

Facebook’un uygulama mağazasını bilgisayarınızda açtığınızda “mobile gönder” özelliğini kullanabiliyorsunuz. Bu sayede mobil cihazınıza istediğiniz uygulamanın Apple App Store ya da Google Play üzerinden indirilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Facebook.com/appcenter adresinden ulaşılabilen uygulama mağazası henüz sadece ABD’de yaşayan kullanıcıların hizmetine açıldı ancak yapılan açıklamaya göre kısa süre içerisinde herkes kullanabilecek. Böylece geliştiricilerin para kazanabileceği yeni bir uygulama mağazası daha açılmış oldu. Tabii Facebook'un da...