Yaşam Tarzı İnternet 15 EYLÜL 2011 / 14:30

Facebook'un halka arzı ertelendi

Facebook 2012'nin sonunda halka açılacak

Facebook, halka arzını 2012 yılının sonuna kadar erteleme kararı aldı. Böylece şirket çalışanları da bu dev sosyal paylaşım sitesi için yeni ürünler geliştirmeye odaklanabilecek.Tarihin en büyük halka arzlarından biri olması beklenen Facebook, bu planını 2012 yılı sonuna erteledi.

Şirkete yakın kaynaklardan elde edilen bilgiye göre, şirketin kurucusu Mark Zuckerberg, halka arzı 2012 yılı Eylül veya sonrasına ertelemeyi hedefliyor. Böylece şirket çalışanları da halka arzda neler olup bittiğiyle değil, ürün geliştirmeye odaklı kalabilir. Bu kararın, dünya piyasalarındaki dalgalı süreçle bir bağlantısı olmadığı da haberde özellikle vurgulandı. Bu haberle ilgili olarak Facebook’tan henüz bir yorum ise gelmedi.

Öte yandan, bu ayın başında Reuters’e açıklama yapan kaynaklar, 2011 yılının ilk yarısında şirketin gelirinin iki kat artarak 1,6 milyar dolara ulaştığını bildirmişti. Bu haberle yatırımcılar da şirketin değerini özel piyasalarda 80 milyar dolara kadar tırmandırdılar.
ETİKETLER : Facebook mark zuckerberg
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun