Yaşam Tarzı İnternet 26 HAZİRAN 2013 / 16:31

Facebook: "Türkiye'de hiçbir kullanıcı verisi paylaşmadık"

Bakan Yıldırım'ın açıklamalarının ardından Facebook kendisini savunan bir açıklamada bulunarak, protestolarla ilgili hiçbir kullanıcı bilgisinin paylaşılmadığını söyledi.Facebook'un açıklamasının tamamı şu şekilde:
FACEBOOK'TAN TÜRKİYE KAMUOYUNA AÇIKLAMA

Facebook, protesto olaylarıyla bağlantılı olarak Türkiye'deki devlet otoriteleriyle herhangi bir kullanıcı bilgisi paylaşmamıştır. Genel olarak, Türkiye'deki devlet otoritelerinden gelen bilgi talepleri; yaşamsal ya da çocukları tehdit eden bir konu içermediği müddetçe (ki bu kapsamdaki talepler, bize ulaşan taleplerin çok küçük bir kısmını oluşturmaktadır) kabul edilmemekte ve resmi yasal kanallara yönlendirilmektedir. İnternet şirketlerinin Türkiye'deki asayiş otoriteleriyle daha sıklıkla kullanıcı bilgisi paylaşmasını gerektirebilecek yasal düzenleme önerileriyle ilgili endişelerimiz bulunmaktadır. Türkiye hükümetinin temsilcileriyle, bu hafta Silikon Vadisi'ne gerçekleştirecekleri ziyaret esnasında bir araya gelecegiz ve yasal düzenleme önerileriyle ilgili güçlü endişelerimizi kendilerine doğrudan da aktaracağız.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın sosyal medya ile ilgili açıklamalarına http://www.btnet.com.tr/83650-twitter-turkiye-ile-bilgi-paylasmadi.html adresinden ulaşabilirsiniz.
YORUMLAR
merve artürk 18 AĞUSTOS 2013 / 16:53 0 0
BENDE KATILMAK İSTİYORUM