Yaşam Tarzı İnternet 01 AĞUSTOS 2011 / 15:10

Facebook tahtından inmek bilmiyor

Sosyal medyaya yönelen kullanıcı sayısı gün geçtikçe artarken pastanın en büyük dilimini hala Facebook alıyor.Markalar ve web sitesi sahipleri sosyal ağlarla bütünleşmeye tam tam gaz devam ediyor. Yeni kayıt ve kullanıcı sayısını artırmak için yapılan bu girişimlerin hepsinde yarış sert bir şekilde ilerlerken ikinci çeyrek sonuçlarına göre Facebook önde gitmeye devam ediyor.

Janrain tarafından yapılan ve ikinci çeyrekteki sosyal platform kayıtları ve paylaşım oranlarını içeren araştırmanın sonuçlarına göre Facebook yüzde 39 ile ilk sırada yer alırken bu işe yeni giren Google yüzde 30 ile onu takip ediyor. Yahoo ve Twitter ise sırasıyla yüzde 12 ve yüzde 8 oranlarıyla arkadan geliyor.

350 binin üzerinde web sitesinden alınan verilere göre medyada ve yayıncı sitelerde Facebook en popüler paylaşım platformu olurken Google+’ın girdiği bu yeni pazarda Yahoo üçüncü sıraya geriliyor. Facebook ile giriş yapan kullanıcı sayısı ilk çeyrekten ikinci çeyreğe yüzde 20’lik bir artış gösterdi.Paylaşılan içerikte de önde

Sosyal platformlar ile yapılan girişlerin yanı sıra içerik paylaşımında da Facebook başı çekiyor. Kullanıcıların yüzde 59’u içeriği Facebook arkadaşlarıyla paylaşırken Twitter yüzde 33 payla birkaç adım geriden geliyor.

Janrain’e göre web siteleri, sosyal platformlar üzerinden yapılan girişler için seçenekleri geniş tutmalılar. Bu sayede daha çok kullanıcının sitelerine giriş yapması ve bağıntının çok daha sağlam olması öngörülüyor.
ETİKETLER : Facebook Google Twitter yahoo
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun