Yaşam Tarzı İnternet 18 EKİM 2011 / 15:03

Facebook'ta yerini bildiren ödülü kapıyor

Facebook'ta yerini bildiren ödülü kapıyor

Facebook, kullanıcılarına cep telefonları üzerinden yer bildirimi yaparak ünlü markalardan özel fırsatlar, ödüller ve indirimler kazanmaya olanak sağlayan “Yer Bildirimi Fırsatları” uygulamasını Türkiye’de de başlattı. Kampanyalara ilk olarak Garanti Bankası, Teknosa, Turkcell ve Vodafone katılıyor.Foursquare ile ortaya çıkan yer bildirme çılgınlığı Facebook Places ile devam ediyor. Bu servisler artık konumlarını bildiren kullanıcılarına ödüller veriyor. Aslında kupon sitelerinin sağladığı avantajlar kullanıcıların bulunduğu konumu bildirmesiyle bir araya geliyor.

Facebook kullanıcıları 18 Ekim'den itibaren yer bildirimi yaparak, çeşitli hediyeler kazanabilme fırsatını yakalıyor. Yer bildirimi yapan ve fırsatlardan yararlanan kullanıcıların arkadaşları da haber kaynağında ilgili bildirimleri görerek bu fırsatları keşfedebiliyor. Facebook’un “Yerler” uygulamasının bir parçası olan Yer Bildirimi Fırsatları, Facebook kullanıcılarının cep telefonları üzerinden bulundukları yerel bölgedeki fırsatları yakalamasına ya da kullanıcıların arkadaşlarının haber kaynağı üzerinden avantajlı alışveriş ipuçlarını keşfetmesine olanak sağlıyor.

Türkiye’deki ilk fırsatlar:

Garanti Bankası; tüm Türkiye’ye yayılmış Garanti Paramatiklerde yer bildirimi yaptıktan sonra, destek kredisi başvurusu yapıp krediyi kampanya tarihleri arasında kullanan tüm Garanti Bonus, Flexi, Money ya da Paracard sahiplerine 50 lira bonus hediye ediyor.

Teknosa; Ankara, İstanbul ve İzmir’deki toplam altı mağazasındaki çeşitli teknoloji ürünlerinde cazip indirimler sunuyor. Teknosa akıllı telefonlar, USB’ler, yazıcılar ve taşınabilir harddiskler başta olmak üzere birçok üründe yüzde 50’ye varan indirim fırsatları sunacak.

Turkcell; İstanbul’daki üç flagship mağazasında yer bildirimi yapan müşterilerine tüm aksesuar ve alternatif ürünlerde yüzde 50 indirim fırsatı sunuyor.

Vodafone; 20 anlaşmalı mağazasında, her gün yer bildirimi yapan bir müşterisine yeni Vodafone 555 cep telefonu için yüzde 35 indirim fırsatı sunuyor.Fırsatlardan nasıl yararlanılabiliyor?

Facebook kullanıcılarının yakınlarında bulunan fırsatları bulması oldukça kolay. Kullanıcılar mobil tarayıcıyla www.facebook.com adresinden ya da Facebook uygulamalarının en son versiyonu aracılığıyla “Facebook Yerler” özelliğini açıp “Yer Bildirimi”ni tıklayarak yakın yerlerde bulunan mağazaların listesini görebiliyor. Bu listede fırsat sunan yerlerin yanında sarı bir bilet imgesi beliriyor.

Fırsat sunan mağazaya tıklandığında yer bildirim fırsatı görüntülenebiliyor ve bu fırsattan faydalanabilmek için yer bildirimi yapılabiliyor. Fırsatlardan faydalanmak isteyen kullanıcıların yer bildirimi yaparak mağaza görevlisine telefonlarını göstermeleri yeterli oluyor.Facebook Yer Bildirimi Fırsatları kullanıcılara birkaç farklı türde fırsatlar sunabiliyor. Bireysel Fırsatlar’da; indirim, bedava ürün, ya da diğer ödüllerden yalnızca bir sefere mahsus olmak üzere yararlanılabiliyor. Beraber yer bildirimi yapan arkadaşlar ise Arkadaş Fırsatları’nda belirtilen fırsatlardan faydalanıyor. Sadakat Fırsatları’nda kullanıcılar sadık birer müşteri olmaları nedeniyle ödüllendirilirken, Bağış Fırsatları ile bir kullanıcı yer bildirimi yaptığında, firmaların belirlenen bir hayır kurumu ya da olaya bağış yapması sağlanıyor.

2010 yılının Kasım ayında hizmete sunulan Yer Bildirimi Fırsatları, halihazırda Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, İtalya ve İspanya’da kullanılıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun