Yaşam Tarzı İnternet 21 ARALIK 2012 / 12:54

Facebook'ta mesajlaşmak paralı oluyor

Facebook'ta mesajlaşmak paralı oluyor

Gelir yelpazesini genişletmek için her yolu deneyen sosyal medya sitesi Facebook, bu defa da test aşamasına aldığı ücretli mesaj gönderme servisiyle epeyce konuşulacağa benziyor. Aralarında MSN gibi popüler mesajlaşma platformlarının sonunu hazırlayan Facebook özel mesaj servisi, dünyada birçok insan tarafından iletişim aracı olarak kullanılıyor. Bu potansiyelden daha fazla yararlanmak isteyen sosyal medya sitesi test aşamasına aldığı özel mesajlaşma servisiyle kullanıcılardan arkadaş listelerinde olmayan kişilere attıkları her mesaj için 1 dolar almaya başlayacak.

Hali hazırda kullanıcıların arkadaş listelerinde olmayan kullanıcılara attığı mesajlar, Facebook gelen mesaj kutusunun içerisindeki “diğer kutusunda” ulaşıyor. Kullanıcılar attıkları mesajların çoğunlukla spam mesajlarının depolandığı bu klasör yerine, kullanıcıların mesaj kutularına ulaşması için 1 dolar ödeme yapmak zorunda kalacaklar.Bu sistem dışında Facebook kullanıcıların özel mesajları için iki yeni özellik geliştirdi. Basic Filtering (Temel Filtreleme) özelliği açık olduğunda kullanıcılar arkadaşlarından ve arkadaşlarının arkadaşlarından gelen mesajları gelen kutularında görebilecek. Strict Filtering (Katı Filtreleme) özelliği aktif olduğunda ise kullanıcılar sadece arkadaşlarından gelen mesajları gelen kutularında görerek, diğer kullanıcılardan gelen mesajları diğer mesajlar kutusunda toplayacak.
YORUMLAR
nazmiye 21 ARALIK 2012 / 13:07 0 0
NEDEN OLMASIN MANTIKLI
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun