Yaşam Tarzı İnternet 13 ARALIK 2011 / 15:09

Facebook'ta en fazla takip edilen operatör hangisi?

Facebook'ta en fazla takip edilen operatör hangisi?

Türkiye'deki üç operatör sosyal medyadaki takipçilerini artırmak için çaba sarfediyor. Şu anda önde olanın 2012'de zirveyi kaybetmeyeceğinin garantisi bulunmuyor.Ülkemizde milyonlarca Facebook kullanıcısı olduğu biliniyor. Bu doğrultuda çalışmalarını yürüten markalar da kendilerine sosyal ağlarda takipçi kazanmaya çalışıyor. Bilişim sektörünü sürükleyen iletişim şirketleri sosyal medyada en fazla takipçiye sahip şirketlerin başında geliyor.

Bu şirketleri takip edenlerin bir çoğu, yeni kampanyalardan haberdar olmayı, indirimlerden ve promosyonlardan yararlanmayı ve şikayetlerini doğrudan iletmeyi hedefliyor. Operatörler de kampanyalarından haberdar olunması, doğrudan gelen tepkileri ölçmek için sosyal medyaya önem veriyor.

Bu doğrultuda bakıldığında ülkemizdeki üç mobil operatörün Facebook sayfalarına göz atalım:

Avea 1,608,223

Turkcell 1,237,306

Vodafone 1,020,670Avea Dijital ve Doğrudan Pazarlama Birim Müdürü Ömer Lütfi Diri konuya ilişkin açıklamasında, “Facebook Avea sayfamızın takipçi sayısının 1,6 milyonu aşması gibi memnuniyet verici bir sonucun arkasında, elbette bu işe mesai harcayan uzman bir ekip bulunuyor. Şubat – Kasım 2011 verileri gösteriyor ki bu ekip; Facebook üzerinden toplam 22 bin müşterinin sorusunu ortalama 30 dakikadan daha kısa sürede yanıtlayan, 4 bin 282 müşterinin şikayetini ise yaklaşık 12 saat içerisinde çözen çok güçlü ve uzman. Avea olarak, toplam 45 bin 550 müşteriye sosyal medya üzerinden dokunmanın meyvesini ise 1000’e yakın teşekkür mesajı ile aldık. Avea gibi dev bir iletişim markasının, müşteri ile doğrudan ve sıcak temas kurmasının önemine inanıyoruz” dedi.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun