Yaşam Tarzı İnternet 27 TEMMUZ 2011 / 10:36

Facebook şirketlerin pazarlamalarına yardımcı olmak için yeni bir servis açtı

Facebook’un küçük ve orta işletmeleri hedef alan pazarlama yardımcı aracı ‘Facebook for Business’ devreye alındı.Google+ ile önemli bir rekabete giren dev sosyal paylaşım sitesinde hareketli zamanlar yaşanıyor. Google’ın sosyal ağında sunduğu tüm özellikleri sunmayı hedefleyen Facebook, önelikle görüntülü konuşma sistemini devreye aldı. Şimdiyse reklam verenlerini elinde tutabilmek için yardımcı projelere başlıyor.

Sitede devreye alınan ‘Facebook for Business’ ile Facebook pazarlama araçlarının en iyi ne şekilde kullanılacağını anlatılıyor. Pazarlama araçları arasında şirket sayfaları, reklamlar, anlaşmalar, sosyal eklentiler ve sponsor hikayeleri bulunuyor.

Facebook bu hamleyle özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedef aldığı görülüyor. Zira profesyonel çözümler için para harcamak istemeyen şirketlere sosyal medyada nasıl reklam yapılacağı anlatılıyor.

Facebook Nisan ayında da Facebook Studio’yu açarak başarılı Facebook kampanyaları için vitrin yaratırken iyi çalışmaları ödülleriyor. Facebook for Business için http://www.facebook.com/business adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun