Yaşam Tarzı İnternet 27 TEMMUZ 2011 / 10:36

Facebook şirketlerin pazarlamalarına yardımcı olmak için yeni bir servis açtı

Facebook’un küçük ve orta işletmeleri hedef alan pazarlama yardımcı aracı ‘Facebook for Business’ devreye alındı.Google+ ile önemli bir rekabete giren dev sosyal paylaşım sitesinde hareketli zamanlar yaşanıyor. Google’ın sosyal ağında sunduğu tüm özellikleri sunmayı hedefleyen Facebook, önelikle görüntülü konuşma sistemini devreye aldı. Şimdiyse reklam verenlerini elinde tutabilmek için yardımcı projelere başlıyor.

Sitede devreye alınan ‘Facebook for Business’ ile Facebook pazarlama araçlarının en iyi ne şekilde kullanılacağını anlatılıyor. Pazarlama araçları arasında şirket sayfaları, reklamlar, anlaşmalar, sosyal eklentiler ve sponsor hikayeleri bulunuyor.

Facebook bu hamleyle özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeleri hedef aldığı görülüyor. Zira profesyonel çözümler için para harcamak istemeyen şirketlere sosyal medyada nasıl reklam yapılacağı anlatılıyor.

Facebook Nisan ayında da Facebook Studio’yu açarak başarılı Facebook kampanyaları için vitrin yaratırken iyi çalışmaları ödülleriyor. Facebook for Business için http://www.facebook.com/business adresini kullanabilirsiniz.