Yaşam Tarzı İnternet 05 EYLÜL 2012 / 08:43

Facebook reklamları artık telefon numaranızı da kullanacak

Facebook reklamları telefon numaranızı kullanacak

Reklamcılara sağlanan yeni araçlar sayesinde artık Facebook’taki e-posta adresiniz ve telefon numaranız reklam malzemesi olacak.Sosyal medyanın getirdikleri yanında kişisel mahremiyet konusunda yol açtığı çokça endişe var. Bunların ilk sıralarında Facebook benzeri sosyal platformların “hedefli reklam” amacıyla kişisel bilgileri kullanması bulunuyor.

Sosyal medyaya girdiğimiz her veri reklamverenlerin hedefleri doğrultusunda kullanılırken, Facebook bir adım daha öteye geçmeye hazırlanıyor. Halka arzın ardından gelirlerini artırmak için yeni yollar denemesi beklenen sosyal ağ, kişilerin telefon numaraları ve e-postalarını reklamverenlere açacak.

Bu hafta içerisinde çıkması beklenen araçla sosyal medya üzerindeki kullanıcıların daha önce kulandıkları hizmetlerle yeniden iletişime geçilebilmesinin önü açılıyor. Yapılan açıklamaya göre, Facebook sizlerin bilgilerini bir başkasıyla paylaşmıyor ancak hedefli reklamlarda kullanılmasını sağlıyor.

Yani e-posta adresiniz ya da telefon numaranız bir başkasına verilmek yerine, ona uygun reklamların size gösterilmesi sağlanacak. Detaylar ve reklamlardaki dönüşleri artırmak için http://www.facebook.com/help/?page=163735513690161 adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun