Yaşam Tarzı İnternet 03 MAYIS 2012 / 09:52

Facebook organ bağışını kolaylaştırıyor

Facebook organ bağışını kolaylaştırıyor

Profillere yerleştirilen sistem sayesinde kısa yoldan kullanıcıların organ bağışında bulunması sağlanıyor.Sosyal medyanın gücü bazı zamanlarda iyi amaçlar için de kullanılabiliyor. Facebook, ABD ve Britanya’daki kullanıcılarının organ bağışını kolaylaştırması için yeni bir sistemi devreye aldığını açıkladı.

Kullanıcılar artık profil sayfalarında organ bağışçısı olduklarını yayımlayabilecekler. Tıp öğrencisi kız arkadaşı Priscilla Chan ile konuşarak böyle bir girişimde bulunduklarını açıklayan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Steve Jobs’ın da hayatını kaybetmeden önce organ bağışına ihtiyaç duymasının da kendisini etkilediğini sözlerine ekledi.

Sadece ABD’de 112 binden fazla kişi organ bağışı için beklerken, günde 18 kişi hayatını kaybediyor. Facebook’u en fazla kullanan ülkelerden biri olan ülkemizdede önümüzdeki dönemde böyle bir kampanya ya da girişimde bulunulur.
YORUMLAR
serdan 03 MAYIS 2012 / 18:00 0 0
facebook ne yaparsa yapsın cazibesini yitirdi artık.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun