Yaşam Tarzı İnternet 06 HAZİRAN 2016 / 10:07

Facebook mesaj trafiğini Messenger'a taşıyor

Facebook mobil taraftaki etkinliğini artırmak için Messenger’a odaklanıyor.

Mobil taraftaki gelirlerini artırmak için çalışmalar yürüten Facebook, Messenger’a odaklanmaya devam ediyor. Mobil mesajlaşma uygulaması ile yenibir açıklama yapan şirket, ilerleyen dönemde Facebook üzerinden mesaj trafiğini sonlandıracak.

İlerleyen süreçte mesaj trafiğini Messenger üzerinden gerçekleştirecek olan sosyal medya platformu, kullanıcılarına “Mesajlarınız Facebook Messenger’a taşınıyor, yakın zamanda mesajlarınıza sadece Facebook Messenger üzerinden erişebileceksiniz.” mesajını veriyor.

Mesaj erişimini Messenger’a taşıyacak olan Facebook, uygulama üzerinden elde ettiği geliri de artırmaya çalışacak. Yakında mobil site üzerinden mesaj erişimini durduracak olan Facebook, tamamen Messenger üzerinden gerçekleştireceği mesaj trafiği ile mobil gelirlerini artırabilecek.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun