Yaşam Tarzı İnternet 26 HAZİRAN 2012 / 09:59

Facebook kullanıcıların e-posta adresini değiştirdi

Facebook kullanıcıların e-posta adresini değiştirdi!

Dev sosyal ağ kullanıcıların profilinde görülen e-posta adreslerini kendi e-posta hizmetiyle değiştirdi. Artık profilinize bakanlar Gmail, Hotmail ya da Yahoo adreslerini göremiyor. Düzeltmenin yolu ise haberimizde.Kaç kişi Facebook’un verdiği e-posta adresini ilk adresi olarak kullanıyordur? Çok fazla olmadığını sanıyorum. Facebook da bu durumun farkında olacak ki, kullanıcılarının profilinde görülen e-posta adreslerini kendisininkiyle değiştirdi.

Yani artık arkadaşınızın profiline girdiğinizde onun Gmail ya da Hotmail e-posta adresini göremeyeceksiniz. Bunun yerine Facebook’un size tahsis ettiği e-posta adresi kaşınıza çıkacak. Kendi profilinizde de bunu görebilirsiniz.

Peki, bu durumu nasıl düzelteceksiniz?

Hesabınızla profilinize gidip bilgileri güncelle butonuna (update info) tıklayın.

Ardından iletişim bilgileri (contact information) kısmına kadar indikten sonra “düzenle” (edit) butonuna basın.

En üstte yer alan e-postalar bölümünde facebook uzantılı e-posta adresini sağ tarafta “zaman tünelinde gizlendi” seçeneğini tıklayıp, kullandığınız e-postayı “zaman tünelinde gösteriliyor” olarak değiştirin.Artık esas e-posta adresiniz arkadaşlarınıza görünecek. Facebook bu girişimi e-posta adresinin daha fazla kullanılması için yapıyor ancak herkese e-posta adresi tahsis eden sosyal ağın zorla kendi e-posta adresini önceliklendirmeye çalışması büyük tepki topluyor.