Yaşam Tarzı İnternet 10 OCAK 2013 / 17:16

Facebook Hacker Cup'ta birincilik ödülü 10 bin dolar

Facebook kendini kıran hacker'a ödül verecek

Facebook, her sene düzenlediği “Hacker Cup” için başvuru sürecinin başladığını duyurdu. Artık geleneksel bir yarışma haline gelen yarışmanın bu yılki birincilik ödülü ise 10 bin dolar olarak belirlendi.25 Ocak-16 Şubat arasında online olarak yapılacak ön eleme sürecinin ardından finale kalan ilk 25 yarışmacı, 22-23 Mart tarihlerinde Facebook’un Menlo Park’ta bulunan merkez ofisinde gerçekleşecek finalde kozlarını paylaşacaklar. Geçtiğimiz yıl 5 bin dolar olan birincilik ödülü ise, bu yıl 10 bin dolara yükseldi.

Geçtiğimiz yıl 150 farklı ülkeden 8 bin kişinin katılımıyla gerçekleşen yarışmayı, Rusya’dan Roman Andreev birinci olarak bitirmişti. Yarışmada ikinciliği Tomek Czajka olurken, üçüncü sırada Tiancheng Lou yer almıştı.

Facebook, üçüncü defa düzenlediği yarışmayla birlikte hem dünyanın en becerikli programcılarını bir araya getirme ve onlarla temas kurabilme imkânı yakalarken, bir diğer yandan da 1 milyarı aşan nüfusunu tehdit eden tehlikeler hakkında fikir sahibi oluyor. Sosyal medya devinin her durumda bu işten kârlı çıktığını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz yıl başvuru yapan yarışmacıların bu başvuru yapmasına gerek olmadan katılabilecekleri yarışmaya bu adres üzerinden başvuru yapabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun