Yaşam Tarzı İnternet 02 MART 2016 / 11:24

Facebook haber kaynağı algoritmasını değiştiriyor

Facebook, canlı yayın videolarını haber kaynağının üst kısmına yerleştirmek için hareket geçiyor.

Facebook, 2016 yılının başından beri iOS platformu üzerinde kullanıma sunduğu "Canlı Video" özelliğini daha aktif bir hale getirmek için düğmeye bastı. Sosyal medya platformu, bahsi geçen uygulamayı haber kaynağının üst kısmına yerleştirecek. Bu doğrultuda algoritma değişikliğine hazırlanan Facebook, bu sayede kullanıcı memnuniyetini artırmayı hedefliyor. 

TechCrunch'ta yer alan habere göre, Facebook haber kaynağında yapacağı algoritma değişikliği ile kullanıcılarının akıllı telefonları üzerinde canlı yayın yapmalarına imkan sağlayacak. Facebook'un temel uygulamaları arasına girecek uygulama ile beraber, kullanıcılar canlı yayınları haber akışları üzerinde takip edebilecekler. 

Yeni algoritma ile beraber Facebook kullanıcılarının canlı yayın video yayını yapmak için Periscope gibi uygulamalar kullanmalarına gerek kalmayacak. Yakında Android'e de gelmesi beklenen özellike ile birlikte Facebook, kullanıcılarına sunduğu hizmeti bir adım daha öteye götürecek. Bir yandan da bu mobil platform üzerinden elde ettiği reklam gelirleri için yeni bir alan yaratmış olacak.