Yaşam Tarzı İnternet 19 TEMMUZ 2011 / 15:38

Facebook Google+ reklamlarını engelliyor, rekabet kızışıyor

Bir uygulama geliştiricisinin Facebook’a verdiği reklamda Google+ bağlantısının bulunması Facebook’u harekete geçirdi ve tüm reklamlar engellendi.Dünya çapında 700 milyon kullanıcısı bulunan Facebook ile kısa sürede 10 milyon kullanıcıya ulaşan Google + arasındaki rekabet kızışıyor.

Michael Lee Johnson isimli uygulama geliştiricisinin “Google+ hesabına sahip olmak için yeterince şalsısınız” başlıklı reklamında, Facebook kullanıcılarının Google’ın yeni sosyal ağındaki sayfaya gitmeye gitmesi özendiriliyordu.

Facebook, bu reklamı ortadan kaldırmakla kalmayıp Johnson’ın tüm reklamlarını da yasakladı. Ayrıca uygulama geliştiricinin bundan sonra hiç reklam veremeyeceği ifade edildi. Bu gelişmelere rağmen Michael Lee Johnson’ın Google+ sayfasında yaklaşık bin 500 kişi toplanmış durumda.

Facebook’tan konuyla ilgili bir açıklama yapılmasa da Google+’ın ne denli ciddi bir rakip olarak görüldüğü ortaya kondu. Facebook’un bu yaz 750 milyon üyeyi geçmesi beklenirken Google+ kullanıcı sayısı henüz 10 milyonu geçebildi.

Kullanıcı sayılarının ötesinde, Facebook şu anda Amerika Birleşik Devletleri pazarının en fazla reklam alan şirketi olsa da Google+’a pazar payı kaptırmak istemiyor.
ETİKETLER : Facebook Google
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun