Yaşam Tarzı İnternet 19 NİSAN 2012 / 14:46

Facebook fan sayfalarına "dinle" butonu eklendi

Facebook fan sayfalarına "dinle" butonu eklendi

Facebook, kullanıcılardan gelen istekler ve rakiplerinin sahip olduğu ilgi gören özellikler doğrultusunda kendini geliştirmeye devam ediyor. Sosyal paylaşım sitesinin getirdiği son yenilik “Dinle” düğmesi oldu. Kullanıcılarına “hepsi bir arada” konseptini (Geçtiğimiz günlerde Instagram'ı satın alması gibi) sunmayı hedefleyen Facebook’un son yeniliği “Dinle” düğmesi oldu. Kullanıcılar site üzerindeki sanatçıların sayfalarına girildiğinde sağ üst köşede yer alan düğmeye tıklayarak sanatçı ya da grubun şarkılarını dinlemene imkanına sahip oldular. MySpace’i andıran bu yeni tasarım ve özellikle birlikte, Facebook’un site üzerindeki müzik dinlenme oranını arttırması, dolaylı olarak da sitenin üye sayısını arttırmasını beklemek çok da yanlış olmaz.

Geçtiğimiz gün hayata geçen uygulamayı bir çok sanatçı ve müzik grubu kullanmaya başladı. Uygulama, Spotify ve benzeri uygulamaların hizmet vermemesi sebebiyle Türkiye’de henüz kullanılamıyor. Facebook’un bu konudaki iş ortağı olan Spotify, Türkiye’ye giriş yapana kadar da uygulamanın kullanılması pek mümkün görünmüyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun