Yaşam Tarzı İnternet 12 TEMMUZ 2012 / 16:06

Facebook etkinlik sayfasına çağ atlattı

Artık her hafta yeni bir güncelleme yayınlamasına alıştığımız Facebook, bu geleneği bozmadı ve yeni bir güncellemeyi kullanıcılarının kullanımına sundu.Sosyal medya sitesi bu güncellemeyle birlikte etkinlik sayfasının görünümünü ve içeriğinde bir takım değişiklikler yaptı. Geçtiğimiz yıldan bu yana üzerine çalışan yeni tasarım ve içerik gün itibariyle kullanıma sunuldu. Kullanıcılar önceden olduğu gibi ana sayfanın sol tarafından etkinlik sayfasına ulaşabilecekler.

Güncellemenin en dikkat çekici özelliği olarak kullanışlı bir tasarıma sahip olması göze çarpıyor. Yeni ajanda görünümü sayesinde partiler, konserler, nikah davetleri gibi birçok özellik daha derli toplu bir şekilde kullanıcılara sunulacak. Bu sayede kullanıcılar fazla kafaları bulanmadan, planlarını daha rahat bir şekilde yapabilecekler. Bu özelliğin bir diğer faydasıysa doğum günü, evlilik yıl dönümü gibi unutulduğunda insanın başını ağrıtabilecek durumları ortadan kaldırması olarak görünüyor. Etkinlikler ve tarihler çok daha iyi listelendiğinden dolayı, bu tarz özel günleri unutmak neredeyse imkansız hale geliyor.

Ajanda görünümünün yanı sıra liste şeklinde de kullanılabilecek etkinlik sayfası, kullanıcıların etkinliklere katılıp katılmama konusunda cevap verebilmeyi de eskiye göre daha kolay hale getirdi. Kullanıcılar, yeni uygulama sayesinde etkinliklere katılıp katılmayacaklarını tek bir tık ile bildirebilecekler. Bunun yanı sıra, kişilerin altındaki ufak kutular sayesinde etkinlikle ilgili yorum yapılabileceği gibi, doğum günü mesajları da kolaylıkla yazılabilecek.

Facebook, rakiplerinin yaptığı hamlelere verdiği net ve kaliteli cevaplarla sosyal medya alanındaki liderliğini uzun süre daha sürdüreceğe benziyor. Detaylar için https://www.facebook.com/notes/facebook-engineering/hackathon-building-a-better-events-view/10150946671013920 adresini kullanabilirsiniz.