Yaşam Tarzı İnternet 04 TEMMUZ 2012 / 11:52

Facebook eşcinsel özgürlüğünde bir adım daha attı

Yaptığı güncellemelerle gündemden bir türlü düşmeyen sosyal medya sitesi Facebook, eşcinsel çiftlerin kendilerine ifade edebilmelerine olanak tanıdı.Kullanıcıların kendilerini görsel açıdan daha iyi ifade etmelerini sağlayan Zaman Tüneli özelliğine yeni gelen güncellemeyle birçok insanı mutlu edeceğe benziyor. Heteroseksüel çiftlerin evlilik durumunu paylaşabildiği sitede, artık eşcinsel çiftlerde evliliklerini Zaman Tüneli üzerinde sergileyebilecekler.

Sosyal medya sitesi, ilk açıldığı dönemlerde ilişki durumu hanesinde sadece heteroseksüel ilişkilere izin vermesine karşın, zaman içinde bu uygulamadan vazgeçerek -sitenin popüler olmasıyla birlikte- eşcinsel çiftlere de bu özgürlüğü tanımıştı. Yeni özelliği ilk olarak aynı zamanda sitenin kurucularından da olan Chris Hughes kullanarak, birlikte olduğu eşi Sean Eldridge ile çekilmiş düğün fotoğrafını paylaştı. Bu noktada en dikkat çeken unsur, gelin ve damat logosu yerine iki tane damat logosunun kullanılması oldu.

Dünyada eşcinsellerin kendilerini ifade etmekten ve gizlemekten vazgeçmeye başlamasıyla birlikte aynı oranda onlara gösterilen hoşgörü de aynı şekilde artıyor. Facebook’un bu hamlesinin altında site kurucularından Chris Hughes’un eşcinsel olması yatıyor gibi görünse de, Facebook sayıları giderek artan eşcinsel kullanıcıları da memnun etmek istediğini de söyleyebiliriz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun