Yaşam Tarzı İnternet 26 KASIM 2012 / 17:14

Facebook çalışanlarına Android propagandası yapıyor

Facebook, Android uygulamasındaki sorunları daha rahat çözebilme adına, çalışanlarını Android işletim sistemine sahip cihazları kullanmaları yönünde zorluyor. Geçtiğimiz Yaz mevsiminden bu yana çalışanlarını Android kullanmaya zorlayan sosyal medya devi, çalışanların iOS kullanmaya devam etmesi üzerine, çalışanlarına uyarıda bulunarak Android’e geçişin hızlanmasını istedi.

Şirket, iPhone için geliştirdiği uygulamada yaşadığı başarıyı Android için geliştirdiği uygulamada bir türlü yakalayamamış, ortaya çıkan sorunlar kullanıcıların tepkisine neden olmuştu. Bu doğrultuda çalışanlarına Android propagandası yapmaya başlayan şirket, Menlo Park’ta bulunan yerleşkesinin çeşitli yerlerine astığı posterlerle bu geçişi hızlandırmayı planlıyor.

Şirketin iOS üzerinde yakaladığı başarının altında, zamanında çalışanlarına dağıttığı iPhone’ların olduğu söyleniyor. Android'in pazarının yüzde 70’ini aşmasıyla birlikte, bu alanda da aktif ve başarılı olmayı amaçlayan sosyal medya devinin bu tarz bir hamle içine girmesi oldukça mantıklı görünüyor.
ETİKETLER : android Facebook iOS
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun