Yaşam Tarzı İnternet 05 ARALIK 2011 / 12:26

Facebook binlerce kişiyi işe alarak büyümeyi sürdürecek

Facebook binlerce kişiyi işe alarak büyümeyi sürdürecek

Sosyal medya devi önümüzdeki yıl halka açılmaya hazırlanıyor. Şirket bu sırada büyüme göstererek binlerce kişiyi de bünyesine katmayı hedefliyor.Yaklaşık 100 milyar dolar değerleme ile halka açılacağı tahmin edilen Facebook, elde edeceği gelirle binlerce kişiyi istihdam etmeyi planlıyor. Şirketin COO’su Sheryl Sandberg basın toplantısında hızla büyüdüklerini, daha fazla büyümek için çalıştıklarını ifade etti.

Facebook bugüne kadar gelirlerini resmen açıklamadı ancak Reuters’in verdiği bilgilere göre, şirket bu yılın ilk yarısında 500 milyon dolar net gelir elde ederken geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre toplam gelirini iki katına çıkartarak 1.6 milyar dolar kazandı.

Önümüzdeki yıl kaç kişinin istihdam edileceğini tam olarak ifade etmeyen Sandberg, binlerce kişiyi istihdam edeceklerini sözlerine ekledi. Şu anda şirketin çoğunluğunu oluşturan 3 bin çalışan Palo Alto’daki merkezde görev alıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun