Yaşam Tarzı İnternet 25 OCAK 2012 / 16:22

Facebook Avrupa ekonomisine 15,3 milyar dolar kazandırmış

Facebook Avrupa'da 230 bin kişiye iş kazandırmış

Kim diyor? Facebook’un operasyonlardan sorumlu yöneticisi Sheryl Sandberg. Nerede demiş? Digital Life Design konferansında. Hem de yine sosyal ağ sayesinde 230 bin istihdam sağlanmış.Sosyal ağların şirketlere iş gücü ve para kaybettirdiğinden sıkça söz edilir, ama Facebook’un Operasyonlardan Sorumlu Yöneticisi Sheryl Sandberg öyle olmadığını söylüyor. Sheryl’in Münih’te gerçekleştirilen Digital Life Design konferansının kapanış oturumu sırasında paylaştığı bilgiye göre Facebook 2011 yılında Avrupa ekonomisine 15,3 milyar dolar değer yaratırken, 230 bin yeni istihdamın sağlanmasına ön ayak oldu.

Sheryl’in paylaştığı bilgiler, Facebook ve Deloitte’in birlikte gerçekleştirdiği ortak çalışmayı temel alıyor. Sheryl ayrıca önümüzdeki dönemde Facebook’un 50 bin küçük çaplı işletmeye platformda reklam olarak kullanmak üzere 100 avroluk kupon dağıtılacağını söyledi.

Haberin detaylarını bu adreste bulabilirsiniz. Ayrıca sözü geçen araştırmanın detaylarını bu adresten inceleyebilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun