Yaşam Tarzı İnternet 30 MART 2012 / 10:04

Facebook artık ‘Book’ kelimesini kullandırtmayacak

Sosyal paylaşım sitesi Facebook, daha önce uyguladığı sansürler ve yasaklarla kullanıcıların tepkisini çekmişti. Şimdi de hak ve yükümlülükler listesinde bir takım değişiklikler yapmaya giden Facebook bu konuda pek durulmuşa benzemiyor.Facebook hali hazırda kullanıcılarına kendi izni olmadan "Facebook, the Facebook ve F Logosu, FB, Face, Poke, Wall ve 32665" kelimelerini kullanmayı yasaklamış durumda. Değişikliklerin kabul görmesi durumda, Facebook profillerine girecek kullanıcıların yeni gelecek sınırlamaları kabul etmeleri gerekecek.(Buradan yola çıkarsak Fenerbahçe'nin 'FB' kısaltmasını kullanmak için Facebook'tan izin isteyeceğini düşünebiliriz)

Facebook bu konuda henüz net bir açıklama yapmazken, özellikle “Book” kelimesinin yeni gelecek sınırlamalara dahil olacak olması kullanıcıları oldukça kızdıracağa benziyor.

Facebook'un 'Book' kelimesinin telif hakkını almasıyla birlikte, internet üzerinden book kelimesini  içeren herhangi bir site açıldığı takdirde, Facebook bu duruma karşı çıkıp, dava açabilme hakkına sahip olacak.

Şu an geçerli olan hak ve yükümlülükler listesine bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

Konuyla ilgili daha ayrıntılı bilgiye bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun