Yaşam Tarzı İnternet 09 KASIM 2012 / 11:24

Facebook arkadaşlık sayfalarını da zaman tüneline geçirdi

Facebook arkadaşlık sayfalarını zaman tüneline geçirdi

Facebook, kullanıma girdiğinden bu yana birçok eleştiri alan ‘zaman tüneli’ uygulamasını geliştirmeye devam ediyor. Sosyal paylaşım sitesi, zaman tüneli üzerinde son yaptığı yenilikle arkadaş sayfalarını görsel olarak baştan aşağı değiştirdi. Yenilikle birlikte daha kullanışlı ve görsel açıdan zengin hale gelen sayfa, arkadaşlar, sevgililer ve eşler arasındaki ortak aktiviteleri zaman tünelinde görüntülüyor. Sayfada arkadaşlıkların yanı sıra çiftler için de özel bir sayfa hazırlanırken, ilişkisi olan ve bunu Facebook’ta da belirten kullanıcılar ilişkilerine özel sayfalarından ulaşabilecekler.

Arkadaşlık sayfalarının güncelleme işlemi gün itibariyle başlarken, arkadaşlık sayfalarında gerçekleştirilen yenileme ile eski profil sayfalarına benzer bir görünüme sahip olan bu sayfalar da Facebook’un yeni yapısına uyum sağlamış olacak.

Kişisel sayfalarla başlayan ve markaların sayfalarıyla devam eden zaman tüneli evrimi arkadaşlık sayfalarıyla son şeklini alırken, ilk günden itibaren eleştirilerin odağı olan arayüzün, zaman içinde yaşadığı gelişimi göz ardı etmemek gerek.