Yaşam Tarzı İnternet 09 EYLÜL 2011 / 11:07

Facebook 'akıllı arkadaş listeleri' sunuyor

Facebook arkadaş listelerini otomatik sınıflandırıyor

Dev sosyal ağ üzerindeki arkadaşlarımız artık otomatik olarak üç gruba ayrılıyor.Çoğumuz Facebook listemizde 500’den fazla arkadaşımız olsa da sadece 50’siyle görüşüyoruz. Yıllar önce okula gittiğiniz, birlikte çalıştığını ve yakınınızda oturan arkadaşlarınızla arkadaş olduğunuz. Tüm bunları siz ve arkadaşınız gibi Facebook da biliyor ve artık buna göre sınıflandırmaya gidiyor.

Şöyleki artık Facebook üzerinde “akıllı listeler” (smart lists) bulunuyor. Google Plus’da olduğu gibi arkadaşları belirli çemberler içine dahil eden sistem arkadaş listesindekiler otomatik olarak üç gruba ayırıyor.

Bu üç grup şu şekilde oluşuyor:

- Sizinle çalışanlar

- Okula gittikleriniz

- Yaklaşık 100 kilometre yakınınızda oturanlar

Uygulamayla birlikte gün geçtikçe kalabalıklaşan Facebook arkadaş listesinin daha düzenli ve aranan kişiye daha kolay ulaşılması sağlanıyor. Yakın zamanda bu akıllı listelerin artması beklenebilir. Galiba Facebook bizi bizden iyi tanımaya ve iletişimimizi kolaylaştırmaya başladı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun