Yaşam Tarzı İnternet 22 ARALIK 2011 / 08:47

Facebook 2011’in en popüler oyunlarını açıkladı

Facebook 2011’in en popüler oyunlarını açıkladı

Listenin ilk sırasında Cityville görmeyi hayal edenler yanılıyor...Son günlerini yaşadığımız yılda sosyal oyunlar çokça ilgi çekti. Facebook üzerinden hemen her gün onlarca oyun daveti geldi, kullanıcılar birçok oyunu aynı anda yürüttü. Gelecek yıl da durumun değişmesi beklenmiyor.

Facebook’un yayınladığı listeye göre, 2011’in popüler oyunları listesinin zirvesinde Playdom’dan çıkan Gardens of Time ilk sırada yer aldı. Electronic Arts’ın biraz geç de olsa sosyal platformlara uyarladığı oyunu The Sims Social ikinci sırada yer bulurken, Zynga’dan Cityville ancak üçüncü olabildi.

Yine de aktif kullanıcı açısından bakıldığında Cityville’in 48 milyon, Gardens of Time’ın yaklaşık 8 milyon abonesi bulunuyor.

2011’in en popüler Facebook oyunlarının yer aldığı liste şu şekilde:

  1. Gardens of Time (Playdom)

  2. The Sims Social (EA)

  3. Cityville (Zynga)

  4. DoubleDown Casino (DoubleDown Entertainment)

  5. Indiana Jones Adventure World (Zynga)

  6. Words With Friends (Zynga)

  7. Bingo Blitz (Buffalo Studios)

  8. Empires & Allies (Zynga)

  9. Slotomania-Slot Machines (Playtika)

  10. Diamond Dash (Wooga)

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun