Yaşam Tarzı İnternet 13 HAZİRAN 2011 / 11:07

Facebook’un büyümesi yavaşladı

Ünlü sosyal paylaşım sitesinin yeni üye bulmak konusundaki hızı yavaşladı. Ya artık herkes Facebook üyesi, ya da site popülerliğini yitirmeye başladı. Dünya çapında 700 milyona yakın üyeye sahip olan sosyal paylaşım platformu Facebook, son iki ay içerisinde büyüme hızını yavaşlattı.

Geçtiğimiz yıl içerisinde ve bu yılın ilk aylarına kadar, her ay 20 milyonun üzerinde kişinin kayıt olduğu site, Nisan ve Mayıs aylarında sırasıyla 13,9 milyon ve 11,8 milyon yeni üye kazanabildi.

Sitenin yeni üye kazanma sayısındaki azalma kişisel bilgilerin açığa çıkması korkusunun yaygınlaşması olarak yorumlanabileceği gibi, Facebook’un doyum noktasına yaklaşmış olduğuna da işaret ediyor olabilir.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun