Yaşam Tarzı İnternet 11 NİSAN 2012 / 17:48

Facebook’taki verilerinizi ‘saçma uygulamalardan’ koruyun

Kişisel verilerinizi ‘uygulamalardan’ koruyun

Facebook'ta kabul etmeseniz de arkadaşlarınızın uygulamalarının kişisel bilgilerinizi aldığını biliyor musunuz? İşte kişisel bilgilerinizin bilmediğiniz uygulamalara yem olmaması için kullanacağınız oldukça kolay dört adım.Siz Facebook’ta uygulamaları kabul etmiyor olabilirsiniz ancak arkadaşlarınızda bulunan uygulamaların bilgilerinizi kullandığını biliyor musunuz? Storify Pazarlama Direktörü Jeff Elder’ın verdiği bilgilere göre, bu uygulamaların bilgilerinize ulaşmasının önüne geçmek için gereken 4 adım oldukça kolay:

1. Sağ üst tarafta adınızın yanında yer alan sekmeden “Gizlilik Ayarları” butonuna tıklayın.

2. Açılan sayfada “Uygulamalar ve İnternet Siteleri” kısmındaki “Ayarları Düzenle” bölümüne tıklayın.3. “İnsanlar kullandıkları uygulamalarla senin bilgilerini nasıl paylaşır” başlıklı bölümde “Ayarları Düzenle” butonunu seçin.4. Karşınıza çıkan ekranda paylaşılmasını istemediğiniz tüm kişisel bilgilerinizin yanındaki tikleri kaldırarak değişiklikleri kaydedin.Gizlilik ayarları bölümünde biraz daha gezinerek çok daha fazla kapatmak isteyeceğiniz özellik bulabilirsiniz. Facebook, gizlilik ayarlarının kolaylaştırılması konusunda sıkça uyarı alsa da kullanıcılar yeterince dikkat etmediği -ya da Facebook dikkat ettirmediği- için veri güvenliği sağlanamıyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun