Yaşam Tarzı İnternet 24 OCAK 2012 / 16:06

Facebook’taki ilk banka şubesi bir Türk bankasından

DenizBank, Türk bankacılık sektöründe yeni bir uygulamaya daha imza atarak müşterilerine dünyanın en büyük sosyal medya platformu olan Facebook’tan bankacılık işlemlerini gerçekleştirme imkânı getirdi.DenizBank, 24 Ocak 2012 Salı günü İstanbul’da “Facebook’ta Bankacılık“ hizmetleri üzerine bir basın toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Grubu Genel Müdür Yardımcısı Dilek Duman söz aldı. DenizBank’ın reklam yüzleri Erdal Özyağcılar, Beyazıt Öztürk ve Sedef Avcı da toplantıya katıldı.

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, toplantıda yaptığı konuşmada banka olarak internette ve sosyal medyada Türkiye’yi yepyeni uygulamalarla tanıştırmaya devam edeceklerini belirtti. Ateş, Facebook’ta açtıkları “DenizBank Şubesi” ile ilgili olarak şunları söyledi: “Dünya nüfusu 7 milyara yaklaşırken, facebook kullanıcılarının sayısı ise 785 milyonu aştı. Türkiye ise 31 milyon kullanıcı sayısı ile facebook’u en çok seven ülkeler arasında yer alıyor. Facebook kullanan müşterilerimizin, günlük bankacılık işlemlerini vakit geçirmekten hoşlandıkları ortamdan ayrılmadan yapabilmelerini sağlayan ilk platform olması sebebiyle yeni uygulamamızın yoğun ilgi göreceğine inanıyoruz.”

DenizBank Perakende Bankacılık Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk ise bu yeni bankacılık platformunun kullanıcılarına mevduattan kredi kartına kadar birçok bilgiyi görme imkânı getirdiğine dikkat çekti. Ertürk, “DenizBank’ın hizmetleri bu kadarla da sınırlı kalmayacak, çok yakında kullanıcılar bu platformu kullanarak fatura ödeme, kredi kartı borcu ödeme, döviz ve fon alım satımı gibi işlemler de yapabilecekler. ‘Önce Müşteri’ uygulamasıyla Facebook bize ayrıca bankamızı takip etmeye gönüllü olmuş, fikirlerini, öneri ve şikâyetini paylaşan takipçilerimize kendimizi anlatmak ve onları dinleme fırsatı sağlıyor” diye konuştu.

DenizBank Bilgi Teknolojileri ve Destek Operasyonları Grubu Genel Müdür Yardımcısı Dilek Duman ise, toplantıda yaptığı konuşmada güvenlikle ilgili her konuda tam anlamıyla hazır olduklarını söyledi. Duman, “Facebook’taki Şubemizin girişinde OTP (Tek Kullanımlık Şifre) uygulaması bulunuyor. Kullanıcının Facebook bilgileri ele geçirilmiş olsa bile OTP Şifresi olmadan uygulamaya giriş yapılamıyor. Tüm müşterilerimiz Facebook uygulamasını gönül rahatlığıyla kullanabilir.” dedi.

Facebook’ta DenizBank Şubesini kullanmak için

Müşterinin DenizBank’ın yeni hizmeti kullanması için öncelikle www.denizbank.com üzerinden internet bankacılığına giriş yaparak bir defaya mahsus kısa bir tanımlama yaparak kullanımını aktive etmesi gerekiyor. Kullanıcı Facebook şifresi ile kendi Facebook hesabına giriş yaparak DenizBank Şubesine ulaşabiliyor. Müşteri sisteme her giriş yapmak istediğinde, banka sisteminde tanımlı telefonuna SMS şifresi gönderiliyor ve kullanıcı bu SMS Şifresiyle giriş yapıyor.
YORUMLAR
emurat 24 OCAK 2012 / 18:52 0 0
facebokun bu memlekete gözü var galiba:)
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun