Yaşam Tarzı İnternet 20 EKİM 2011 / 15:23

Facebook’ta ortalama 189 arkadaşımız var

Joygame tarafından elde edilen veriler, Türkiye’de 29 milyon Facebook kullanıcısı olduğunu, bunların da ortalama 189 arkadaşa sahip olduklarını ortaya koydu. Oyun şirketi Joygame, en yeni verileriyle Facebook dünyasını ve Facebook oyunlarını mercek altına aldı. Kadınlara yönelik Jamia adlı oyunuyla Facebook’a katılan Joygame, kullanıcı profillerini ortaya koyan rakamlarla da dikkat çekici bir tablo çiziyor.

Joygame’in verilerine göre Türkiye’de Facebook kullanıcı sayısı 29 milyonu aşarken, bunların yüzde 80’i Facebook oyunlarını oynuyor. Bu nedenle Facebook oyunlarına kayıtsız kalmayan şirket, Hindistan’da bulunan stüdyolarında yarattığı oyunu ile Facebook dünyasına giriş yaptı, diğer oyunları da Facebook’a entegre etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Ata erkil Facebook

Joygame tarafından oyun odaklı yapılan pazar araştırması Facebook ile ilgili çok farklı verileri de ortaya çıkardı. Türkiye’deki 29 milyon kullanıcının yüzde 64’ünün erkek, yüzde 36’sının ise kadın olduğunu ortaya koyan veriler, toplam kulanıcı sayısının yüzde 33’ünü 18 - 24 yaş arasındaki kullanıcıların oluşturduğunu gösteriyor. 29 milyon kullanıcının arkadaşlık sayıları ortalaması ise 189. Yani Türk kulanıcısının arkadaş listesi hiç de azımsnmayacak kadar kalabalık.

Wolfteam’i 17 yaş altı beğendi

Joy Game’in ‘Wolfteam’ adlı oyunu için Facebook’da yaptığı araştırmadan ortaya enteresan sonuçlar çıktı. Buna gore, Wolfteam’i Facebook üzerinden beğenen ülkeler sıralamasında ilk sırada Türkiye geliyor. Sonra sırasıyla Peru ve Almanya geliyor. En az beğenen ülke ise İsrail. Oyun en çok 13-17 yaş arası erkek grubu tarafından beğenilirken, en az beğenenler ise 45-54 yaş arası kadınlar.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun