Yaşam Tarzı İnternet 15 MAYIS 2012 / 10:28

Facebook’ta ‘para’ karşılığında üstlere çıkılacak

Facebook'ta parayı veren düdüğü çalacak

Dev sosyal ağ, arkadaşlarınızın haber akışında üst sırada görünmenizi sağlayacak bir sistem üzerinde çalışıyor. Buna göre, parayı veren haber akışında en üst sırada yer alacak.Facebook’ta arkadaşlarınızın küçük bir bölümünü haber akışında görebiliyoruz. Facebook, bizlerin kişisel bağlantılarına göre, daha yakın olduğumuzu düşündüğü kişilerin paylaşımlarını karşımıza çıkarıyor. Ancak bu sırada birçok paylaşım karşımıza dahi gelmiyor.

Bu karmaşanın içinde iletilerinizin kaybolmasını istemiyorsanız, artık bir çözüm geliyor. Facebook Sözcüsü Mia Garlick, kullanıcıların para karşılığında arkadaşlarının haber akışlarında üst sırada görünmesini sağlayacak bir sistem üzerinde çalıştıklarını açıkladı.

Böylece 900 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Facebook ilk kez doğrudan kullanıcılarından para kazanmanın da yolunu deneyecek. Halka arz öncesi yapılan bu açıklamanın şirketin potansiyelini artırmak için ortaya atıldığı söylentileri de dolaşıyor.

Parayla öne çıkarılacak paylaşımlar, hayati önem taşıdığında belki de avantajlı olabilir. Örneğin, deprem gibi doğal afetlerde ya da kan bağışı gibi kritik konuların öne çıkarılması hoş olabilir. Tabii bu gibi durumlardan Facebook’un para kazanmaya çalışması da pek etik görünmüyor. Ayrıca zor durumdaki kişilerin parasal olarak da sıkıntıda olabileceğini de göz önünde bulunmak gerekiyor.
YORUMLAR
açelya 22 MAYIS 2012 / 22:16 0 0
ben yaptım para falan istedii yok =) burda görünce de cok sasrdm..
Sedat Mercan 19 MAYIS 2012 / 20:49 0 0
Arkadas Listemdeki 650 kisinin ayni zamanda para verip uste ciktigi gun muhtemelen kabus olacak. Yakin gelecekte acik arttirmaya gidecegini seziyorum.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun