Yaşam Tarzı İnternet 10 MART 2011 / 17:11

Facebook’ta ‘dost’ desteği

Kötü kullanımla karşılaşan veya suistimal edilen Facebook kullanıcıları artık bu gibi problemleri arkadaşlarına anlatabilecekleri gibi, site moderatörlerine de rapor edebilecek.


‘Güvenilir arkadaşla bağlantı kurma’ seçeneği, web sitesinin güvenlik merkezine eklendi. Facebook, yaptığı açıklamada, bu sistemin insanların online sorunları yüz yüze çözebilmesine yardımcı olmak için tasarlandığını açıkladı. Bu değişiklik, ABD Başkanı Obama ve eşi Michelle’in bu konuda evsahipliği yaptığı bir konferansta duyuruldu.


Facebook açıklamasında şunlar belirtildi: “Rahatsız edici online yorumları siteden kaldırmak, insanların gerçek dünyadaki problemleri çözmesine yardımcı olmayacaktır. Güvenlik ve çocuk psikolojisi uzmanları diyor ki; online konular aslında gerçek dünyada olanların bir yansıması. İnsanları, arkadaşlarından yardım almak konusunda cesaretlendirerek, bu durumların büyük bir bölümünün yüz yüze çözülebilmesini umut ediyoruz.”

" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun