Yaşam Tarzı İnternet 01 AĞUSTOS 2011 / 09:19

Facebook’a güvendi kariyeri mahvetti

Sanal dünyaya taşınan ilişkiler kişisel güvenliğimizi de tehlikeye atıyor. Gerçek olmayan profiller kullanıcıların en büyük belası.Facebook’a her gün getirilen yeni güvenlik önlemleri kötü niyetli kullanıcıları caydırmak için ne kadar etkili olursa olsun, ‘fake’ (gerçek olmayan) kullanıcıların türemesini bir tülü engelleyemiyor. Gerçekte kime ait olduğu bilinmeyen bu tür profiller ise birçok açıdan tehlike yaratıyor.

Belçika’da bir mağaza müdürü Şubat ayında kendisini Facebook’ta ekleyen Katrien Van Loo adlı genç bir kadınla tam 5 ay boyunca çevrimiçi bir ‘aşk’ yaşadı. Sonunda kadından randevu almayı başararak oturduğu apartmana gittiğinde kötü bir sürprizle karşılaştı.

Dairenin kapısını açan iki adam, karşılarında afallayan mağaza müdürünün gözlerini ve ağzını bağlayarak önce ceplerini sonra da müdürü olduğu mağazayı soydu. Marketin kasasındaki yüklü miktardaki parayı alan dolandırıcılar kayıplara karıştı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun