Yaşam Tarzı İnternet 15 KASIM 2012 / 17:12

ETİD tüketicileri online alışveriş konusunda uyardı

Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği , online alışveriş yaparken yeterince dikkat edilmesi durumunda tüketicilerin olumsuz deneyimler yaşamayacaklarını belirtti. Son günlerde bir internet sitesinin ücretini aldığı cep telefonunun yerine maddi değeri düşük başka ürün göndererek bir kullanıcıyı mağdur ettiği yönündeki haberlere ilişkin açıklama yapan Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Orhun, online alışverişin son derece güvenilir olduğunu vurguladı ve tüketicilerin olumsuz deneyimler yaşamaması için dikkat etmeleri gereken noktaları sıraladı.

Orhun, kapıda teslim alternatifini seçenlerin paketi özellikle kargoyu getiren kişinin yanında açmaları gerektiğini vurgularken, tüketicilerin online alışveriş yaparken dikkat etmesi gerekenlere şu şekilde değindi;
“Öncelikle alışveriş yapmak üzere internet sitesine giren kullanıcılar mutlaka adres çubuğunda kilit işareti olup olmadığına dikkat etmeli. Bunun yanı sıra kapıda ödeme seçeneği işaretlendiyse, mutlaka kargo paketini teslim aldıktan ve açtıktan sonra ödeme yapılmalı. Esasında ödeme seçeneği her ne olursa olsun paketi kargoyu getiren kişinin yanında açmak, istenmeyen durumlara sebebiyet verilmesine engel olacaktır. Tüm bunların yanı sıra ödeme aşamasına gelindiğinde mesafeli satış sözleşmesi mutlaka okunmalı. Kullanıcılar bu birkaç noktaya dikkat ederek online alışveriş deneyimini keyifli birer maceraya dönüştürebilir.”
ETİKETLER : ETID online alışveriş
YORUMLAR
feray gurbuz 11 HAZİRAN 2013 / 22:28 0 0
vip dükkan para iadesi yapmıyor aylardır dolandırıyor
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun