Yaşam Tarzı İnternet 18 ŞUBAT 2011 / 10:44

Eşcinseller Facebook'ta haklarına kavuştu

Eşcinseller Facebook'ta haklarına kavuştu

600 milyondan fazla üyesi bulunan dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, artık ilişki durumunda aynı cinsiyetteki çiftlerin seçeneklerine yer veriyor.

Kullanıcılar artık yaşadıkları birliktelikleri özgürce Facebook üzerinde ifade edebilecek. Sosyal ağ üzerinde "in a civil union" ve "domestic partnership" seçenekleri ilk aşamada ABD, Kanada, İngiltere, Fransa ve Avustralya'da kullanılabilecek. Ardından diğer ülkelere de aynı seçeneklerin verileceği açıklandı.Ayrıca Facebook'tan yapılan açıklamada, dünya çapında kullanıcı taleplerinin dikkate alındığı ve buna göre seçenekler oluşturulduğu belirtildi.Son dönemde Facebook üzerinden artan cinsiyet ayrımcı saldırılara karşı çalışmalar sürüyor. Uzmanlar bu gelişmenin birbirini severek dünya çapında düzenli bir hayat süren eşcilsel çiftlerin haklarının tanınmasında faydalı olabileceğini ifade ediyor.Dünyada eşcinsellere karşı ülkelerin takındığı tavrı aşağıdaki haritada görebilirsiniz.


" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun