Yaşam Tarzı İnternet 16 AĞUSTOS 2012 / 11:42

Esad yanlıları Reuters'a yine saldırdı

Esad yanlıları Reuters'a yine saldırdı

Reuters blog sitesinin başı bu sıralar siteye yönelik ‘sahte haber saldırılarıyla’ dertte. Bu defa da Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Suud El Faysal'ın öldüğü yönünde bir haber, saldırganlar tarafından siteye yerleştirildi.Geçtiğimiz hafta Suriyeli muhalif savaşçıların bozguna uğrayarak Halep'ten Türkiye sınırına çekildiğine dair asılsız bir haberi siteye koyan saldırganlar, bu defa da Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Suud El Faysal'ın öldüğü yönünde bir haberi Reuters'ın blog sitesine yerleştirdi. Durumu farkeden Reuters, haberi derhal siteden kaldırdı ve siteyi geçici olarak hizmete kapattı.

Blog sitesinin yanı sıra, Ağustos ayı başında Reuters resmi Twitter hesabı da ele geçirilerek Suriyeli muhaliflerin savaşı kaybettiğine yönelik mesajları yayınlanmıştı.

Reuters tarafından yapılan açıklamada, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Prens Suud el Faysal'ın öldüğü yönünde bir haberin kendi bilgileri dışında yayınlandığı açıklanırken, saldırıların kim tarafından düzenlediğinin bilinmediği açıklandı.

Saldırıları kimin düzenlediğini bilinmese de, son 1 ayda Reuters blog sitesi ve Twitter hesabı üzerinden muhaliflerin savaşı kaybettiği yönünde haberler yayınlanması ve son olarak Esad karşıtı olan Suudi Arabistan'a yönelik haberin yayınlanması, saldırıların ardında Suriyeli hükümet yanlısı güçlerin olduğunu gösteriyor.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun