Yaşam Tarzı İnternet 30 EYLÜL 2015 / 13:24

Edward Snowden Twitter'da

Amerikan Ulusal Güvenlik Kurumu’na –kısaca NSA- ait bazı sırları açıklamasıyla gündeme gelen eski istihbaratçı Edward Snowden Twitter’da hesap açtı.Son 2 yılda NSA’e ait birçok gizli belgeyi Amerikan ve İngiliz basını ile paylaşan Edward Snowden, bundan böyle açıklamalarını sosyal medya üzerinden yapacak. Mikro blog sitesi Twitter üzerinde hesap açan Snowden, profil bilgilerine daha önce hükümet için çalıştığını ama artık kamu yararına hizmet verdiğini yazdı. Meslek olarak “@FreedomofPress'te Müdür” ibaresini kullanan Snowden, ilk olarak NSA hesabını takip ederek, eski çalıştığı kuruma nazire yaptı.

Attığı ilk tweet “Şimdi beni duyabiliyor musunuz?” olan Snowden’in ilk tweeti 60 bin retwet alırken, hesabı 6 saat içerisinde 600 bin kişi takip etmeye başladı. İlerleyen saatlerde takipçi sayısı giderek artan Snowden’in hesabı hangi ülke sınırlarında açtığı konusunda net bir bilgi olmasa da, Snowden’in Rusya’nın başkenti Moskova’da ikamet ettiği iddia ediliyor.

NSA’e ait bilgilerin sızması büyük bir skandal olarak adledilirken, Snowden’in ortalığın epeyce karışmasından sonra 30 Mayıs’ta ABD’yi terk ederek Hong Kong üzerinden Moskova’ya geçerek, sığınma talebinde bulunmuştu.
ETİKETLER : Edward Snowden NSA Twitter