Yaşam Tarzı İnternet 02 MAYIS 2012 / 11:45

E-postalarınızı doğrudan çevirin

Yabancı dildeki e-postalarınızı doğrudan çevirin

Gmail üzerinde başlatılan yeni bir servisle, doğrudan Gmail hesabınız üzerinde gelen e-postaları çevirmek mümkün hale geldi.Google’ın çeviri servisi sıkça eleştirilse de özellikle Uzak Doğu dillerini Latin harfleriyle görebilmek bile oldukça yarar sağlıyor. Google’ın geliştirici ekibi, bu çeviri özelliğini Gmail hesaplarıyla bütünleştirdiklerini açıkladı.

Artık kullanıcılar hesaplarına düşen e-postaların çevirisini, hiç Gmail arayüzünden çıkmadan görebilecekler. E-postanın üst tarafına yerleştirilen “Mesajı çevir” (Translate message) butonu ile tek tıklamayla e-posta istenen dile çevrilecek.

Ayrıca sürekli “mesajı çevir” tuşuna basmak yerine, gelen e-postanın diline göre, “her zaman bu dili çevir” şeklinde bir ayarlama da yapılabiliyor.

Detaylara http://gmailblog.blogspot.com/2012/05/say-hello-or-ola-or-halo-or-salam-to.html adresi ile Google’ın resmi blog sayfasından ulaşabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun