Yaşam Tarzı İnternet 28 EYLÜL 2011 / 10:10

Dünyadan sıcak sıcak haberler

Amazon, Kindle Fire isimli yeni tablet bilgisayarını Çarşamba günü New York’ta tanıtmaya hazırlanıyor. Facebook ve Google yerinde durmuyor.TechCrunch’ın haberine göre, varolan Kindle’larla birlikte satılacak olan bu yeni bilgisayar, en erken Kasım ayının ikinci haftasında dağıtıma hazır olacak. Haberde Kindle Fire’ın 7 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacağı ve BlackBerry PlayBook ile benzeyeceği belirtiliyor. Benzerliğin nedeni olarak ise Kindle Fire’ın PlayBook’un üreticisi Quanta tarafından tasarlanması gösteriliyor.

Facebook ipad uygulaması yolda

Mashable’ın haberine göreyse Facebook da iPad uygulamasını 4 Ekim’de Apple’ın iPhone 5 lansmanında kullanıma sunacak. Apple’ın tablet bilgisayarı için uzun zamandır beklenen bu uygulaması ile beraber, iPhone uygulamasının yenilenmiş versiyonunu da kullanıma sunacağı üzerinde duruluyor.

Google+ yüzde bin 269 sıçradı

Online arama devinin sosyal paylaşım platformu Google+, herkese açıldığı günden bu yana en büyük trafik artışını geçtiğimiz hafta yaşadı. ReadWriteWeb’in haberine göre, Google+ sitesine ziyaretler geçtiğimiz hafta yüzde bin 269 oranında arttı. Experian Hitwise’ın verilerine göre site, sadece ABD’den 15 milyon ziyaret aldı.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun