Yaşam Tarzı İnternet 19 KASIM 2012 / 16:54

Doodle'lar kullanıcıların hayatlarına renk katıyor

Doodle'lar Google'a renk katıyor

Google'ın özel günler için hazırladığı logoları olan Doodle’ların Yaratıcı Ekip Başkanı Ryan Germick, amaçlarının insanları siteye girdiklerinde şaşırtmak ve mutlu olmalarını sağlamak olduğunu belirtti. Özel günler için tasarlanan logolarıyla (Doodle) kullanıcılarına sürprizli bir dünyanın kapılarını aralayarak Google deneyimini kusursuz hale getirmeyi hedeflediklerini söyleyen Doodle Yaratıcı Başkanı Ryan Germick, amaçlarının kullanıcılarına sürprizli bir deneyim yaşatmak olduğunu dile getirdi. Germick, hazırladıkları Doodle'lar sayesinde insanların eğlendiğini düşündüklerini belirtirken, bu durumun kendilerini oldukça motive ettiğinin altını çizdi.

Türkiye’ye özel hazırlanan Doodle’larla ilgili de açıklamalarda bulunan Germick, 2008 yılında Türkiye’deki Kırkpınar Yağlı Güreşleri için hazırladıkları Doodle'ın kullanıcılarını çok şaşırttığını söyledi. Yeni fikirlere de açık olduklarını kaydeden Germick, Google aracılığıyla gelen Doodle fikirlerini de değerlendirdiklerini sözlerine ekledi.

Amacımız kullanıcılarımızın hayatına renk getirmek

Doodle’ların festivaller, önemli kişilerin doğum günleri ve özel bayramlar gibi daha çok kutlama amaçlı yapılan logo uygulamalarından oluştuğuna dikkat çeken Germick,
“Doodle’lar ile amacımız insanları beklemedikleri ama görmekten mutlu olacakları şeylerle karşılaştırmak. Bu bağlamda ‘sürpriz ve eğlence’ bizim tasarım aşamasında odaklandığımız bir unsur. Bugüne kadar 300’den fazla Doodle’ı hayata geçiren Doodle ekibinde 100’den fazla Google çalışanından gönüllü olarak danışmanlık verdiğini aktaran Germick, ülkelerin tarihlerine, kültürlerine yönelik bilgi akışının Doodle yaratım ekibi için çok önemli olduğunu söyledi. Germick, “Doodle’ın en sevdiğimiz yönlerinden birisi de bize başta yerel olmak üzere çok uluslu ülkeler ve kültürler hakkında da bilgi ve fikir sahibi olmamızı sağlaması”

dedi.
ETİKETLER : doodle Google
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun