Yaşam Tarzı İnternet 29 ARALIK 2011 / 10:56

Dileğinle Türkiye’yi renklendir!

"Türkiye Dilek Haritası" isimli kampanya ile kişilerin kendileri veya dostları için dilekler dileniyor, Türkiye haritası renkleniyor.
MB-bir duramama hali, Penti için sosyal medyada yine keyifli bir kampanyaya hayat verdi. Türkiye Dilek Haritası isimli kampanyada, kişilerin kendileri veya dostları için diledikleri dilekler, Türkiye haritasını renklendiriyor. İl bazında kimlerin en çok neleri dilediği de bu harita ile görülebiliyor, böylece il veya öncelik bazında enteresan istatistikler öne çıkabiliyor.

Sağlığın rengi mavi mi, aşkın rengi kırmızı mı, alışverişin kilit unsuru banknotu temsilen yeşil mi, yeni ve güzel bir işi simgeleyen turuncu mu, eğitimin rengi mor mu yoksa saflığın simgesi beyaz mı Türkiye haritasında öne çıkacak? İşte bunu, Dilek Ağacı'nı kendisi ve dostları için dilekler yapanlar, dilekleri ile renkleri haritaya yansıtarak belirleyecek...

Yeni yıldan herkes kendisi ve sevdikleri için iyi dilekler diler, ama Penti bu dileklerle Türkiye haritasını da renklendiriyor. Yılbaşı dileklerini online olarak iletme imkanı veren mecrayı yaratan Penti, Facebook'ta Dilek Ağacı uygulamasına hayat veriyor. Bu dilekler, dilek sahibinin seçtiği şehri kendi renklerine boyamasını sağlıyor. Hem kişiler sadece kendileri veya sevdikleri için dilekler dileyip, Türkiye haritasını renklendirmekle de kalmıyor. Arkadaşlara iletilen küçük notlar ve yeni yıl mesajları da Dilek Ağacı ile hedefine ulaşıyor.

Sayfaya ulaşmak için http://www.facebook.com/penticorap adresini kullanabilirsiniz.