Yaşam Tarzı İnternet 27 NİSAN 2011 / 20:42

Delicious’ı YouTube’un kurucuları satın aldı

Yahoo’nun uzun süredir elinden çıkarmayı düşündüğü sosyal yer imi platformu Delicious’ın yeni sahibi YouTube kurucuları Chad Hurley ve Steve Chen oldu.Chad Hurley ve Steve Chen’in yeni şirketler AVOS aracılığıyla satın aldığı servisin sevilen özellikleriyle çalışmaya devam edeceği, yenilenecek sistemin daha kolay ve eğlenceli olacağı açıklandı. Ancak satın almanın ne kadara gerçekleştiği henüz açıklanmadı.

Temmuz 2011’e kadar Delicious’ın faaliyetlerini Yahoo yürütecek. İnternette video izlemeyi bambaşka bir fırsat haline dönüştüren ikilinin Delicious için fırsat olabileceği düşünülebilir. Bağlantı paylaşım servisinin yeni formatta neden stumble, reddit ya da digg gibi yükselişe geçmesin?
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun