Yaşam Tarzı İnternet 01 MART 2012 / 09:58

Coldplay’in sayfası bir ilki başardı

İlk kez milyonu bulan grup Coldplay oldu

Dünyaca ünlü grubun Google+ sayfası 1 milyon takipçiye ulaşan ilk sayfa oldu. Hem de çok daha popüler sanatçıların önüne geçerek.Google+ internet arama devinin de yönlendirmeleri sonucunda kullanılmaya başladı. Arama motorunun üzerinde sıkça gördüğümüz Google Plus amblemleri ile daha kişisel aramalar vaat edilirken, bir yandan sosyal medya alışkanlıklarının da değiştirimesi hedefleniyor.

Twitter’da 5.8 milyon takipçisi bulunan Coldplay, Lady Gaga’nın 19 milyon takipçisinin yanına bile yaklaşamıyor. Ancak Britanyalı rock grubu Google+ üzerinde ilk kez milyon rakamına ulaşan sayfanın sahibi oldu.Listede 700 binin üzerindeki takipçiyle Red Hot Chili Pepper’s yer alırken, bu ikiliyi Pearl Jam, 106 and Park, Team Coco, ESPN, Sugarland, FC Barcelona, Train ve Chelsea futbol kulübü takip ediyor.

İşin ilginç yanı, altenatif rock müzik gruplarının Google Plus’ta en fazla takip edilenler arasında bulunması. Zira Facebook’a bakıldığında bu grupların ilk 10’a girme şansı bulunmuyor.

Grubun Google+ sayfasına ulaşmak için https://plus.google.com/115209943765910868932/posts adresini kullanabilirsiniz.
" Bu sitede yer alan yazılar (içerik) üzerindeki 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu altında düzenlenen tüm maddi ve manevi haklar eser sahibi olan BThaber'e aittir. Söz konusu içerikler eser sahibinin izni olmadan kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez, değiştirilemez veya başka internet sitelerinde ya da basılı veya görsel yayın yapan diğer mecralarda yayınlanamaz. "
Fetih Mah. Tahralı Sok. Kavakyeli Plaza C Blok No: 7 D: 5 34704 Ataşehir / İstanbul
+90 (216) 291 13 90
E-bülten Listemize Kaydolun